Mladší žáci zakončili podzimní část sezony v Rožnově p. R.

27.11.2017 20:06

Mladší žáci házenkářského klubu Handball club Kolín tento víkend zakončili podzimní část sezóny. V průběhu této části sezóny se zúčastnili celkem 8 turnajů ve kterých odehráli celkem 32 utkání s týmy z celé České republiky. Herní sezóna začala již v září, kdy se mladší žáci kolínského Handball clubu zúčastnili velice prestižního třídenního turnaje Házenkářského festivalu v Lovosicích, zde změřili síly mimo jiných také s Duklou Praha, Jíčínem, Olomoucí či Libercem. Dále následovaly turnaje v rámci soutěže středočeského krajského svazu, v Náchodě, Kolíně, Mladé Boleslavi, Příbrami a Zruče n.S., ale také si odskočili do Varnsdofu. Součástí této sezóny byly také dvě přípravné soustředění, které už tradičně proběhly na Pomezních boudách v Krkonoších. Na závěr však přišel opravdový zlatý hřeb a to o posledním listopadovém víkendu, kterým byla účast na třídenním turnaji Dobiáš Cup v Rožnově p. Radhoštěm. Zde se naši začínající mladí házenkáři utkali s opravdouvou elitou této věkové kategorie, ať už to byly družstva Ostravy, Brna, Olomouce, Zlína, Zubří či slovenkých týmu z Bratislavi a Stupavy.

Podzimní část sezony lze hodnotit celkem uspokojivě, do stávajícího týmu se postupně zařazují nováčci, bylo odehráno dostatečný počet utkání a to jak s týmy, které stejně jako my s házenou začínají, tak družstvy, které patří mezi absolutní špičku této věkové katogorie. Hráči pochopili a také sami mohli vidět v průběhu našeho posledního turnaje, že jakékoliv zlepšení nikdy nemůže následovat bez tréninku a kvalitní přípravy.