Mladší žáci obsadili na domácím turnaji druhé místo

12.03.2018 17:11

Handball club Kolín za podpory města Kolín uspořádal v sobotu 10. března v kolínské hale STAP přípravný turnaj mladších žáků. V rámci tohoto turnaje, který byl hrán systémem každý s každým 1 x 20 min, se mladí kolínští házenkáři postupně utkali se stejně starými výběry 1. HC Pardubice, Slovanu Varnsdorf, HC Náchod a ELP Jablonce nad Nisou. Domácí pořadatelé pro zúčastněné hráče připravili také dvě zvláštnosti, se kterými se při běžném soutěžním zápase nesetkávají. Prvním byl vždy souboj týmů ve střelbě sedmimetrových hodů po každém odehraném utkání a tím druhým byla velice atraktivní dovednostní soutěž ve střelbě, která byla zařazena do polední přestávky tohoto přípravného turnaje. Další motivace pro hráče jednotlivých týmů byla, kromě vyhlášení celkem třech vítězů dovednostní soutěže také možnost získaní ocenění pro nejlepšího brankaře, nejužitečnějšího hráče a hráče sympaťáka. Z hlediska jednotlivých utkání podali svěřenci trenérů Tomáše Vejvara a Petra Hladíka, pro které byl tento přípravný turnaj prvním letošním zápasovým představení na domácí půdě, celkem bojovné výkony. V úvodním utkání celého turnaje narazili na soupeře se kterým v letošním roce již dvakrát prohráli, s družstvem Pardubic. Mladí kolínští házenkáři však tento zápas zvládli i když soupeř na ně vyrukoval s celoplošnou osobní obranou. V tomto utkání se domácí mohli opřít o velmi kvalitně zvládnuté obranné herní činnosti a také jako tomu bylo i dalších zápasech o domácí oporu na postu brankáře Mikuláše Záhorku, který byl také po zásluze vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Ve druhém utkání si opět díky kvalitní defenzivě celkem snadno poradili s družstvem Varnsdorfu, i když kaňkou může být značné procento nevyužitých jasných brankových příležitostí. Ve třetím utkání po obědě na mladší žáky Handball clubu Kolín čekal pozdější vítěz celého turnaje, tým Náchoda. Na tento zápas mladí kolínští házenkáři velice rádi velmi rychle zapomenou, v žádné herní činnosti nedokázali se svým soupeřem držet krok, což mělo za následek velmi vysokou, ale také zaslouženou porážku. V posledním a velmi bojovném utkání byl kolínským mladším žákům soupeřem tým Jablonce nad Nisou. Tento zápas byl velmi atraktivní i pro trenéra domácích Tomáše Vejvar, který v Jablonci strávil velkou část své aktivní hráčské kariéry. Utkání bylo od začátku až do 15 minuty velmi vyrovnané, poté zásluhou zlepšené střelby, dokázali domácí dovést utkání do vítězného konce a zajistit si tak druhé místo v turnaji a zisk stříbrných medailí.

Celkové pořadí turnaje:

1. HC TJ Náchod

2. HC Kolín

3. 1. HC Pardubice

4. Slovan Varnsdorf

5. ELP Jablonec n/N

Ocenění jednotlivců:

Nejlepší brankař: Mikuláš Záhorka (HC Kolín)

Nejužitečnější hráč: Janek Lojda (HC Náchod)

Hráč sympaťák: Hanka Rybáková (ELP Jablonec n/N)

Dovednostní soutěž:

Sebastian Stamidis (ELP Jablonec n/N)