Mladší žáci zahájili rok 2018 2.místem na turnaji v Náchodě

17.01.2018 13:36

Mladší žáci  po vánočních svátcích se v sobotu 13.1.2018 vypravili na svůj první letošní turnaj do Náchoda. I přes značnou marodku a absenci několika hráčů si odvezli ze zimního turnaje mladších žáků překvapivé druhé místo. Turnaj by odehrán systémem každý s každým s časovou dotací vždy 2 x 20min. Postupně se střetli s týmy Pardubic a dvěmi domácími výběry. Jediným týmem před kterým se museli mladí kolínský házenkáři sklonit byl velice sympaticky hrající tým Pardubic. V dalším zápase s také velice kvalitním prvním domácím výběrem, museli celý zápas dotahovat náskok soupeře, nicméně na konci svítil na výsledkové tabuli nerozhodný výsledek. V poslední utkání, které následovalo hned po zápase s domácím výběrem, se mladší žáci Handball clubu Kolín střetli s velice perspektivní dívčím týmem Náchoda, zde si přes už značnou únavu připsali jasné vítězství. Vzhledem celkovému aktivnímu skóre to znamenalo 2. místo na turnaji.

Mladší žáci HC Kolín nastoupili v této sestavě:

M. Záhorka (brankář) – J.Novák, A.Karban, M.Ešner, M.Janda, L. Poulíček, L.Vejvar, P. Hladík, J.Kadlec

Výsledky:

HC Kolín – Pardubice 13:20 (6:9)

HC Kolín – Náchod 11:11 (6:8)

HC Kolín – Náchod D 15:2 (6:2)

Samotný turnaj lze hodnotit celkem uspokojivě, do stávajícího týmu se postupně zařazují nováčci, tudíž potřebují kromě kvalitní přípravy v rámci tréninkových jednotek sehrát také velké množství utkání. Vzhledem k omezené sestavě nám také turnaj ukázal,jak  jsou na tom mladí hráči fyzicky, ale také po psychické stránce. Hned příští týden (20.1. - 21.1.2018) se mladší žáci Handball clubu Kolín zůčastní dvoudenního turnaje „o pohár města“ v nedaleké Zruči nad Sázavou.