O klubu

V roce 1961 byl založen oddíl házené v Kolíně pod hlavičkou Tatra Kolín. Během této doby vznikly silné generace kluků, ať to byla generace kolem Křapků, Léblů, Hodů, či Prachařů, Havlíčků, Linhartů, Šveců, či Tesařů, Víznerů a nové generace Sauerů a mladých Prachařů..
Oddíl prošel několika názvy, počínaje názvem Tatra, AGRO a od roku 1991 samotný klub HC. Úspěchem jsou v 90.letech postupy na přebory ČR žactva a několikaletá účast v dorosteneckých ligách ČR. Nyní hrají muži 2.ligu pod hlavičkou oddílu HC Kolín.
Kolínskému oddílu se podařilo vychovat i několik reprezentantů ČR, kteří se účastnili jak mládežnických tak seniorským soutěží mistrovství světa a mistrovství evropy. Jmenovitě jde o Michala Krause a Martina Prachaře.

Pro vytvoření sportovního, ekonomického, sociálního a společenského zázemí odpovídajícího nárůstu zájmu dětí a mládeže o házenou chceme také spolupracovat s Městem a podnikatelským prostředím.

Členská základna k 31.10.2015 : 27 dospělých a 35 mládeže
Členský základna k 30.8.2020 : 26 dospělých a 70 mládeže